Özel Hospitalist Hastanesi

Ağız ve Diş Hastalıkları

Servisler

Acil diş hekimliği hizmeti

Ağız, diş sağlığı kliniğimiz yılın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Genel diş hekimliği hizmetleri dışında acil durumlarda da kliniğimizden istediğiniz zaman diliminde diş hekimliği hizmeti alabilmeniz mümkündür.

Koruyucu diş hekimliği hizmetleri

Koruyucu diş hekimliği hizmeti, sorunlar ortaya çıkmadan bu sorunları engelleyecek önlemlerin alınmasıdır. Bu amaçla belli zaman aralıklarında genel ağız muayenesi şarttır. Kliniğimiz, son teknoloji ekipmanları sayesinde detaylı görüntüleme yöntemleri ve uzman kadrosuyla koruyucu diş hekimliği hizmetlerine doğru şekilde ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Pedodonti ve Hamilelikte diş hekimliği hizmetleri

Çocuklarda süt dişlerinin sağlığının ve devamlılığının korunması alttan gelecek daimi diş dizisine doğru şekilde rehberlik etmesi açısından önemlidir.

Özellikle çocuk hastalarda koruyucu önlemler alınması, çocuğun gelişiminde ve ağız sağlığının korunmasında önemli yer tutmaktadır. Hamile hastalarda hormonal değişikliklere bağlı olarak ağız sağlığı mikrobiyal etkenlerden olumsuz etkilenmektedir.

Koruyucu hizmetler:

* Düzgün beslenme alışkanlıkları
* Ağız bakımı (Diş fırçalama ve diş ipi)
* Fluor
* Düzenli diş hekimi kontrolü
* Çürük riski tesbiti
* Ağız gelişiminin değerlendirilmesi
* Ağız bakımı eğitimi
* Ağızla ilgili alışkanlıkların (parmak emme gibi) yönlendirilmesi
* Sealant (Fissür örtücüler)

İmplant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

Kliniğimiz dental implant uygulamalarında tek diş eksikliği, bölgesel diş eksikliği, tam dişsizlik gibi vakalarda gerekli tedavi planlaması ve uygulamasını son teknoloji görüntüleme yöntemleri rehberliğinde doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Ortodontik tedavi hizmetleri

Ortodontik tedavi dişlerin görüntüsünü ve verimini arttırmak için, dişlerin düzeltilmesi veya hareket ettirilmesidir.

Ortodontik tedavi çocuk yaşlarda daha iyi verim vermesinin yanında her yaşta mümkün bir tedavi yöntemidir. Kliniğimiz her yaşta hasta için ortodontik tedavi planlaması ve uygulaması hizmetini uzman kadrosu ve teknolojik donanımı ile sağlamaktadır.

Cerrahi uygulamaları

Kliniğimizde ağız, diş, çene cerrahisi ve hastalıkları konusunda uzman hekimlerimiz tarafından cerrahi tedavi hizmetlerine en iyi şekilde ulaşmanız sağlanmaktadır. Gömük diş çekimi, kist ameliyatı ve ileri teknoloji lazer cerrahisi gibi hizmetler kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından, en son teknolojik donanımların rehberliğinde verilmektedir.

Estetik diş hekimliği hizmetleri

Günümüzde estetik yaşam kalitesi açısından önemli bir unsur haline gelmiştir. Ağız, diş sağlığı estetik unsurları da içinde barındıran bir kavramdır. Estetik diş hekimliği hizmetleri, diş hekimliği hizmetleri arasında önemli bir yere sahiptir. Kliniğimizde estetik diş hekimliği hizmetlerini en güncel haliyle, teknolojik donanım ve uzman kadromuzun desteğiyle almanız mümkündür. Kliniğimizden alabileceğiniz estetik diş hekimliği hizmetleri:

Diş beyazlatma
Full estetik kuron-köprü uygulamaları:

-Laminate veneer uygulamaları

-Zirkonium uygulamaları

3 boyutlu kaplama dizaynı (CAD/CAM sistem)
Estetik dolgu
Gülüş dizaynı

Doctors

Çalışma Saati

There is no event available.
TurkeySaudi Arabia